Helios Orange - partner


     Vstřícný přístup k zákazníkovi

                       a software, který nezklame!
 
 

2D Kód Datamatrix

Datamatrixový kód je navržen k uložení velkého množství informací na malém prostoru a jde o 2D maticový kód. Je možné uložit až 80 znaků v kódu vyznačeném mikroúderem a až 500 znaků při použití laseru, přičemž velikost symbolu je proměnná v rozmezí strany čtverce až do 35cm. To znamená, že teoreticky je možná informační hustota až 108 znaků na čtvereční centimetr, ale v praxi to bude nižší z důvodu omezení rozlišení značicí technologie.

Tento kód má několik zajímavostí, například symbolika není dekódována z jednoho bodu, ale z relativní pozice, proto není výsledný kód tolik citlivý na chyby vzniklé chybami v tisku tak jako čárové kódy. Způsob kódování a hlavně jeho neuspořádanost neboli rozptýlení dat, zajištuje přečtení kódu, i když je část kódu odtržena! Pro určení polohy a hustoty záznamu kódu slouží proužky dvou okrajů symbolu Datacode vytištěné jako pevné a zbývající dva okraje jsou tišteny jako série stejně vzdálených čtvercových bodů.

Helios Orange - Kód Datamatrix.

Označení kódů Datamatrix

Kód má několik pod označení, jako je například ECC 00 až ECC 140, což jsou první instalace a používají jako kódování konvoluci. Druhou skupinou je ECC 200 a tato už používá Reed Solomonovy korekce chyb. Maximální kapacita symbolu ECC 200 je 3116 číselných cifer nebo 2335 alfanumerických znaků a vložená informace je zde zakódovaná až 4x, takže i při značném poškození kódu je informace uchována. Čtení se provádí CCD kamerou nebo CCD skenerem.


Naše řešení kódů Datamatrix

Kód je generován pomocí speciální knihovny a lze v něm uložit takřka libovolná data dle přání zákazníka, nabízíme rovněž vytvoření tiskových sestav a tvorbu specifických etiket dle Vašich potřeb. Zajímavou možností je rovněž propojení tohoto kódu s naším systémem šarží, který Vám přinese širokou paletu možností jeho využití.

Helios Orange - Kód Datamatrix.
 
 

Helios Orange

Helios software, který řídí!

Potřebujete kvalitní informační systém, ale nevíte jaký si na rozmanitém trhu zvolit. Zajímá Vás proč by jste si měli vybrat právě IS Helios Orange?

Více...

E-commerce

Integrované propojení s Vašimi e-shopy!

Chcete prodávat své výrobky na internetu? Máte e-shop, ale chtěli by jste ho mít plně pod kontrolou a integrován do systému Helios Orange. Rádi Vám pomůžeme!

Více...

Nadstavby

Vytvoříme software podle Vašich potřeb!

Máte informační systém Helios Orange, ale potřebovali by jste ho přizpůsobit svému byznysu. Hledáte řešení na míru, které vyhoví Vašim požadavkům?

Více...